Με το πόδι στο… γκάζι το παμπαιδικό

Με… κεκτημένη ταχύτητα το παμπαιδικό μας παρουσίασε όμορφη εικόνα και έφθασε σε μια άνετη επικράτηση επί των Σουρμένων με 6-1.

Αρχίζουν και βρίσκουν ρυθμό τα παιδιά του Μάνου Καρυώτη, εκτός από την καλή κυκλοφορία, καταφέρνουν πλέον να παίρνουν υψηλό βαθμό και στο κομμάτι της αποτελεσματικότητας.

Ένταση από τα πρώτα λεπτά, σωστές και γρήγορες αποφάσεις μας έδωσαν το πάνω χέρι από την αρχή του ματς.

Το γκολ του Κούτση με ψύχραιμο πλασέ μέσα από την περιοχή, έδιωξε νωρίς την πίεση, ο Τουραλιάς με όμορφη κούρσα -ξεκίνησε από τη μεσαία γραμμή- έδωσε στην ομάδα μας προβάδισμα δύο τερμάτων.

Τα Σούρμενα κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 και να μας πιέσουν αρκετά στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ανεβάσαμε κατακόρυφα την απόδοσή μας, σε συνδυασμό με τα ποιοτικά χαρακτηριστικά των παιδιών μας, βρήκαμε εύκολα το… δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Ο Κιριμλίογλου με διπλή προσπάθεια, έκανε το 3-1 για τον ΑΟ Καλαμακίου.

Ο Τσαγκαλίδης ολοκλήρωσε μια πανέμορφη ομαδική προσπάθεια για το 4-1.

Τον επίλογο στο ματς έβαλε ο Χασκιάς με δύο προσωπικά τέρματα, φθάνοντας το σκορ στο 6-1.

Η ομάδα μας παρουσιάζεται όλο και καλύτερη, τα παιδιά αφομοιώνουν και βγάζουν στο γήπεδο τα “θέλω” του προπονητή…

(Καρυώτης): Μάνοσης, Χασκιάς, Κακοσαίος, Σκαρτάδος, Κιριμλίογλου, Τσαγκαλίδης, Κούτσης, Τουραλιάς, Καντερές, Τσαγκαρόπουλος, Κουρέας, (Τσούλιας), (Σαλταγιάννης), (Κατεβαίνης)

παμπαιδικο

Ο Κούτσης με ψύχραιμο πλασέ ανοίγει το σκορ για την ομάδα μας

Ο Τουραλιάς αρχίζει κούρσα από το κέντρο και τελειώνει ο ίδιος άψογα τη φάση για το 2-0

Ο Κιριμλίογλου με διπλή προσπάθεια βάζει και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς