Πήραμε ένα καλό μάθημα…

Όταν προηγείσαι 2-0 στα πρώτα 15 λεπτά και έχεις την απόλυτη υπεροχή για να φθάσεις σε μια άνετη επικράτηση με αρκετά γκολ, αλλά στο φινάλε φεύγεις από το γήπεδο ισόπαλος 2-2, τότε μπορείς να μιλήσεις μόνο για ένα καλό… μάθημα.

Το παιδικό του Α.Ο. Καλαμακίου είχε την ευκαιρία να προσθέσει μία ακόμη νίκη στο ενεργητικό του, αλλά “γκρέμισε” ότι καλό έχτισε κόντρα στον Αθηναϊκό.

Τα παιδιά του Γιάννη Καραΐνδρου μπήκαν στο ματς αποφασισμένα να το τελειώσουν νωρίς. Ο Χίλιος με σουτ εκτός περιοχής άνοιξε το σκορ, πολύ γρήγορα ο Δημητρακόπουλος ήρθε να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα μας.

Η υπεροχή συνέχισε να είναι μεγάλη για την ομάδα μας, ωστόσο όσο κυλούσε θεωρήσαμε ότι το ματς έχει κριθεί…

Ο Αθηναϊκός στο δεύτερο μέρος έπαιξε με περισσότερη δύναμη και αφού αρχικά μείωσε σε 2-1, κατάφερε να πάρει και την ισοπαλία, 5 λεπτά πριν το φινάλε…

(Καραΐνδρος): Κούρος, Τάφα, Κόκιος, Νικήτας, Ζήσης, Λάιος, Σαρρηασλάνογλου, Λιοφάγος, Χίλιος, Φραντζής, Δημητρακόπουλος, (Γιακουμάτος), (Αργουδέλης), (Φερατσάκου).