Καλή εικόνα μόνο για ένα ημίχρονο…

Την ήττα γνώρισε το παιδικό μας στην Καισαριανή από τον Μικρασιατικό με 5-2.

Η ομάδα μας παρουσιάστηκε με δύο πρόσωπα. Αρκετά ανταγωνιστική με καλή κυκλοφορία και αρκετές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, όσο η ώρα περνούσε η απόδοση έπεφτε και τα λάθη γινόντουσαν περισσότερα.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ, αλλά τα παιδιά του Γιάννη Καραΐνδρου βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης μετά από ωραία ενέργεια και γύρισμα του Πάππα, κίνηση… τρέιλερ και σουτ του Γιακουμάτου από το ύψος της περιοχής.

Ο Μικρασιατικός πήγε στα αποδυτήρια έχοντας προβάδισμα 3-1, ενώ βρήκε και 4ο γκολ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο Αναγνωστός που είχε περάσει αλλαγή με προσωπική ενέργεια μείωσε σε 4-2, αλλά η προσπάθεια αντεπίθεσης δεν είχε συνέχεια, ο Μικρασιατικός έφθασε και σε 5ο γκολ.

(Καραΐνδρος): Κούρος, Αργουδέλης, Σούσουλας, Ζήσης, Νικολαΐδης, Γιακουμάτος, Μπάρμπας, Γιαννακούδης, Τζώλος, Χίλιος, Πάππας, (Σκαρτάδος), (Βαρελογιάννης), (Γιαουπλάρι), (Τζίτζα), (Αναγνωστός), (Φραντζής), (Φακίδης).

Ο Πάππας γυρίζει τη μπάλα στο ύψος της περιοχής, εκεί έρχεται ο Γιακουμάτος για να ισοφαρίσει σε 1-1

Εξαιρετικό του Τζώλου η μπάλα σταματάει στο δοκάρι!

Ο Αναγνωστός κερδίζει τη μπάλα, πάει μόνος του στην τελική προσπάθεια και σκοράρει με σουτ εκτός περιοχής